05/07/2024  Жұма

«Арқалық политехникалық колледжі» КМҚК өңірде қазіргі еңбек нарығында сұранысқа ие, ТжКБ-ның 11 мамандығы бойынша жоғары білікті кадрларды дайындауда білім беру қызметін көрсетеді.

Колледждегі әлеуметтік әріптестік - бұл білім беру үрдісінің барлық қатысушыларының мүдделерін барынша үйлестіруге және іске асыруға бағытталған еңбек нарығының, білім беру қызметтерінің субъектілері мен институттары, мемлекеттік және жергілікті билік органдарымен, қоғамдық ұйымдармен колледждің өзара іс-қимылының ерекше түрі.

Колледждің серіктестермен өзара әрекеттесуінің маңызды бағыттары:
- жұмыс берушілерді түлектердің дайындық сапасын бақылауды қамтамасыз етуге тарту;
- жұмыс берушілердің біліктілік емтихандарында кәсіби және жалпы құзыреттерді бағалауға қатысуы;
- студенттердің курстық жобалары мен біліктілік бітіру жұмыстарына басшылық ету;
- кәсіпорын базасында педагогтерді тағылымдамадан өткізу;
- жасалған шарттар негізінде қазіргі заманғы технологиялық базаны пайдалана отырып, оқу және өндірістік тәжірибені ұйымдастыруға қатысу (45 шарт, оның ішінде дуальді оқыту бойынша 12 шарт).

Колледждің әлеуметтік серіктестіктері «Алюминстрой» ЖШС, «КЮЭС» КМК, «Тазарту-Аркалык» ЖШС, «АТЭК» КМК, «Агроинтерптица» ЖШС, «Нұр-Жайлау НС» ЖШС, «Қарқын» ЖШС, «Золото» сұлулық салоны, «Перделер» тігін шеберханасы, «ЕрАі» баспаханасы және т.б.
Ірі әлеуметтік серіктестіктерге «Золото» сән салоны, «Костанайюжэлектросервис» КМК және «Алюминстрой» ЖШС жатады.

Бүгінгі таңда колледжді «Алюминстрой» ЖШС – сіз елестету мүмкін емес, себебі кәсіпорын арасындағы қатынастар үнемі сәтті дамып, нығайып келеді. Кәсіпорынның Бас директоры Абай Куспанович Муканов өз кәсіпорнындағы кадр саясатына үлкен көңіл бөледі. Көп жылдар бойы колледжіміздің «Жастар» құрылыс жасағына, жазғы кезеңде ақылы тәжірибені ұйымдастыруға көмек көрсетіп келеді.