05/10/2024  Суббота

Арқалық политехникалық колледжінде 05 сәуір күні «Рухани жаңғыру - кемел келешек кепілі», «Жастар жылы» аясына орай ұйымдастырылған «Ғылымға қадам» білім алушылардың ғылыми - ізденіс тәжірибелік конференциясы өтті.

Білім беру мазмұнын байыту, жетілдіру, оны жүзеге асыру технологиясын іздеу – қазіргі басты мақсаттардың бірі.

Студенттердің ғылыми - зерттеу жұмыстары жоғары білім берудің негізгі бөлігі және маман даярлау сапасын арттырудың тиімді тәсілі болып саналады.

Студенттерді ғылыми - зерттеу жұмысына баулу колледжде маман даярлаудың ажырамас бөлігі болып табылады және оқу, ғылыми үдерістер бірлігінде шешілетін колледждің негізгі мақсаттарының бірі.

Колледж басшысы Оспанов А.С.қатысушыларға сәттілік тілеп, жылы лебізін білдірді.

Білім алушының ғылыми - зерттеу және оқу - танымдық бағытын ынталандыру, талантты және дарынды білім алушыларды іріктеу және қолдау мақсатында ұйымдастырылған білім алушылардың ғылыми – ізденіс тәжірибелік конференциясына 19 жұмыс жинақталды, үш бағытта тыңдалды.

«Техника және технология» бағыты бойынша 8 жұмыс 32 аудиторияда тыңдалады.Жұмысты тыңдап нәтижесін шығаратын колледж әкімшілігі Жайлаубаева Г.М., Бейсенгалиева А.Г., Кокашова Г.А. Тізім бойынша білім алушылар:

1 секция Техника және технология

Мұрат Еламан Кайратұлы

ОП- 17

Технология создания компьютерной игры

Ахмет Т.М.

Бораш Бекзат

ОП- 17

Ақпаратты вирустан қорғау

Бекеева Д.Х.

Сүйінғарин Нұрдаулет Әділбекұлы

ТО-18

Карбюраторлы қозғалтқыштың қоректендіру жүйесінің қызметін түрлендіру

Жунусов С.Г.

Байқұла Елжас Даулетұлы

ТО- 28

Боксит қалдығын қайта өңдеу арқылы құрылыс материалын өндіріп шығару

Калжанов Н.А.,

Бекеев Айдос Шынайдарұлы

ТО-38

Топырақ өңдейтін агрегаттар

Торғайбайұлы Д

Язькова Татьяна Сергеевна

ТО-21

Влияние окружающей среды и внешних факторов на работоспособность автомобиля и его составных частей

Махатов А.Ш.

Стерхова Валентина

П-31

Этнические прически

Ельясова М.Ж.

Середина Екатерина

ПК-26

Национальные блюда

Хасенова С.С.

«Энергетика» бағыты бойынша 6 жұмыс 37 аудиторияда тыңдалады. Жұмысты тыңдап нәтижесін шығаратын колледж әкімшілігі Қаржауова Г.Қ., Сулейменова Б.Қ., Исмагулов Е.Н. Тізім бойынша білім алушылар:

2 секция Энергетика

Темірхан Темірұлан Жайықұлы

ЭМ-12

Жел энергиясын қолдану тиімділігі

Абдрахманова С.Ж.

Айтмағанбетов Мади Амандықұлы

ЭМ-12

Күн сәулесі- болашақтың сарқылмас энергиясы

Алекешов Г.Х.

Қаби Жанбота Балғабекқызы

Ғайып Айхан Аскарұлы

Э-31

Жылу электр орталығын қайта жаңарту жолымен Арқалық қаласын ЖЭО-нан электрмен қамтамасыз ету және жабдықтау

Мажитова Н.Ж.

Гнедаш Александра Евгеньевна

Э-32

Освещение улицы г.Аркалыка, с помощью очищение города от мусора

Мажитова Н.Ж.

Проничкин Петр Ильич,

Конуров Даурен Мейрамович

Влияние климатических воздействий на надежность ЛЭП Костанайской области

Бек Б.Б.

Камбар Арман

Э-32

Энергосбережения реализация технических и экономических мер

Байгиреев С.Г.

«Мәдениет және тарих»бағыты бойынша 5 жұмыс 38 аудиторияда тыңдалады. Жұмысты тыңдап нәтижесін шығаратын колледж әкімшілігі Крыжанова И.В., Жиенбаева С.А., Еденова И.Е. Тізім бойынша білім алушылар:

3 секция Мәдениет және тарих

Қорғанбеков Серікболсын

Ф-11

Қонысбай Әбіл – сөз зергері

Балмашева Б.К.

Манылова Валерия

ТО-21

Осторожно надпись: одежда говорящая по английски

Каражигитова Д.Т.

Омаров Диас

Э-11

Айтыстың ақтаңгері Айбек ақын

Балмашева Б.К.

Болатбай Мадина

МЗ - 33

Шеген елді мекенінің тарихы

Самыратова Л.А.

Иващенко Александра Сергеевна

ТО-21

Кейки батыр: легенды и истина.

Токаева Э.М.

Бүгінгі қатысушы біздің білімді, дарынды, талантты білім алушыларға сәттілік тілей отырып аудиторияларға жетекшілерімен бару ұсынылды. Бағыттар бойынша жұмыстар тыңдалып болғаннан кейін білім алушылардың ғылыми – ізденіс тәжірибелік конференциясының қорытындысы шығарылып, марапаттау болды.

Байқауға қатысқан білім алушылар жоғары деңгейде дайындықпен келген. Оқытушының ғылыми жетекшілігімен озық үлгіде жасалған тақырыптар өзектілігімен, нақтылығымен, жаңашылдығымен айқындалған «Технология создания компьютерной игры» тақырыбында ОП - 17 тобының 1 курс білім алушысы Мұрат Еламан, ғылыми жетекшісі Ахмет Т.М., «Освещение улицы города Аркалыка, с помощью очищение города от мусора» тақырыбында Э - 32 тобының 3 курс білім алушысы Гнедаш Александра, ғылыми жетекшісі Мажитова Н.Ж.жұмыстары қалалық «Жас ғалым – 2019» байқауына қатысады.

Ғылыми зерттеу жұмысқа қатысу студентті кәсіби пәнді терең меңгеруге, олардың ғылыми, техникалық және әлеуметтік дүниетанымын кеңейтуге, жаңа идеяларды өз бетінше игеруге, ғылыми ақпараттар тасқынында жедел әрі тиімді бағыт ұстануға бейімдейді.

Оқытып отырған әр шәкіртті шығармашылық тұлға биігіне жеткізу мақсатында оқытудың озық үлгілерінде еңбек етіп жатқан оқытушылар еңбегі зор.

Арқалық политехникалық колледжі Директордың оқу әдістемелік жұмыс жөніндегі орынбасары Жиенбаева С.А. Әдіскер Қаржауова Г.Қ.