03/07/2024  Сәрсенбі

16 ақпанда Арқалық политехникалық колледжінде 1-2 курс ата-аналарына арналған "Кәмелетке толмағандарға қатысты суицидтік мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу" тақырыбында бірыңғай облыстық ата-аналар жиналысы өтті.
Ата-аналар жиналысының мақсаты: девиантты мінез-құлықтың алдын алу мәселелерінде ата-аналар қоғамының психологиялық сауаттылық деңгейін арттыру; кәмелетке толмағандардың девиантты мінез-құлқының себептері мен алғышарттарымен танысу; "ерекше назар"топтарындағы кәмелетке толмағандармен аутодеструктивті мінез-құлық тетіктерін және психокоррекциялық жұмыс кезеңдерін ашу.

Жиналыс құрылымында 2 блок қарастырылған (теориялық және практикалық).
Бірінші блокта колледждің педагог-психологы С. А. Алибаева суицидтік мінез-құлықтың алдын алу мәселелерінде ата-аналар жұртшылығының психикалық сауаттылығының маңыздылығы туралы айтып, ата-аналарды суицидтік мінез-құлықтың негізгі себептері мен белгілерімен және балалар мен ата-аналар арасындағы қарым-қатынас проблемаларымен таныстырды.
Жиналыстың екінші бөлімінде колледждің педагог-психологы С. А. Алибаева ата-аналармен балалар-ата-аналар қарым-қатынасын үйлестіруді дамытуға бағытталған тренингтік жаттығулар өткізді, ата-аналарға баланың жеке басына құрметпен қарауды қалай тәрбиелеу және оның проблемаларын түсінуді үйрену туралы ұсыныстар берді.

Колледждің әлеуметтік педагогы М. Б. Искакова кәмелетке толмағандарға қатысты тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу, жыныстық қол сұғылмаушылықтың алдын алу сияқты мәселелерді қамтыды, балалар мен ата-аналар арасындағы қарым-қатынас тақырыбында бейнероликтер көрсетілді.
Іс-шара соңында педагог-психологтар ата-аналарға Отбасылық тәрбие, кәмелетке толмағандарға қатысты суицидтік мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу аспектілері бойынша жадынамалар таратты. сұғылмаушылықтың алдын алу сияқты мәселелерді қамтыды, балалар мен ата-аналар арасындағы қарым-қатынас тақырыбында бейнероликтер көрсетілді.

WhatsApp Image 2024 04 23 at 1.31.19

WhatsApp Image 2024 04 23 at 11.31.19